УЗД молочних залоз – один з ефективних та найбільш інформативних способів діагностики різних видів дисплазії, кіст та інших доброякісних та злоякісних новоутворень. Цей метод дозволяє сканувати м'які структурні тканини у кількох проекціях і спостерігати в динаміці за розвитком та/або трансформацією новоутворень різного генезу. Цей вид дослідження на даний момент використовується як додатковий діагностичний метод поряд з мамографією. Однак у багатьох напрямках ультразвукове дослідження перевершує мамографію, як мінімум, в інформативності.

УЗД молочних залоз – метод діагностики, в ході якого лікар оцінює структуру тканини на наявність патологічних змін. Діагностика ультразвуком є безболісною, безпечною, не вимагає спеціальної підготовки і не має протипоказань. В УЗД молочних залоз входить діагностичне обстеження молочних залоз і прилеглих до них лімфатичних вузлів. Дослідження дозволяє оцінити структуру тканин молочної залози, визначити зміни в протоковій системі молочних залоз, мастопатію, а також кістозні та пухлинні новоутворення.

Якщо ви вирішили пройти УЗД молочних залоз (планове або за показаннями), звертайтесь до багатопрофільного медичного центру Medical Plaza у Києві (Оболонь) - кваліфіковані лікарі, сучасне діагностичне обладнання експертного класу (VolusonE6 та Voluson 730 Pro).

ПРИНЦИП ТА ПЕРЕВАГИ МЕТОДУ

Висвітлюючи переваги ультразвуку у дослідженні молочних залоз, найкраще робити порівняння зі звичними методами діагностики. Наприклад, із рентгенівською мамографією. Чим класична мамографія відрізняється від УЗД? У першому випадку використовується рентгенівське випромінювання, за допомогою якого роблять статичний одновимірний знімок. Метод дуже популярний і досі широко використовується у клініках різного рівня. Але він має два недоліки.

Перший - вплив рентгенівського випромінювання на тканини організму. Випромінювання незначне, але робити мамографію, наприклад, у період годування груддю ніхто не буде з цілком очевидних причин. Другий – отримані знімки не завжди дають об'ємну та вичерпну інформацію про особливості та характеристики патології. Тому для уточнення попереднього діагнозу за незрозумілого анамнеза іноді використовують хірургічні методи діагностики, чого ми намагаємося уникнути.

Дослідження за допомогою ультразвуку дозволяє отримати більш об'ємну та точну інформацію про стан тканин у зручному для сприйняття вигляді (зображення у різних проекціях або відео в реальному часі). УЗД молочних залоз перевершує мамографію при дослідженні:

  • фіброзно-кістозних мастопатій;
  • кіст різної етіології;
  • доброякісних та злоякісних новоутворень.

Крім іншого, ця процедура абсолютно безпечна і може використовуватись на будь-якій стадії вагітності та в період лактації. Відмінні результати УЗД демонструє при динамічному спостереженні за розвитком пухлиноподібних утворень. Цей метод ефективний, інформативний та безпечний, у чому ви самі можете переконатися, звернувшись до клініки Medical Plaza, що у місті Київ (Оболонь). УЗД молочних залоз допоможе виявити патологію на ранній стадії, що значно підвищить шанси на успішне лікування.

 

ЯК ПРОВОДЯТЬ УЗД МОЛОЧНИХ ЗАЛОЗ

Для проведення УЗД-діагностики необхідно роздягтися до пояса, лягти на кушетку і закинути руки за голову. Таке положення тіла дає можливість провести дослідження не тільки молочних залоз, а й прилеглих до них лімфатичних вузлів.

Під час проведення УЗД грудей лікар переміщує датчик по молочним залозам. Зображення органу під різними кутами виводиться на екран. Діагностика займає до 30 хвилин. Результати дослідження можна отримати одразу після його проведення.

Розшифрувати результати УЗД молочної залози може тільки лікар.

Тому після проведення діагностики необхідно записатися на консультацію мамолога. За результатами дослідження лікар може направити пацієнтку на консультацію гінеколога, УЗД органів малого таза та інші діагностичні дослідження.

На який день циклу проводять УЗД молочних залоз

  • УЗД молочних залоз проводять на 7-10 день менструального циклу. У цей період гормональний баланс жінки найбільш стабільний і в крові міститься мінімальна кількість статевих гормонів. Груди в цей час найменш схильні до набряку, а їх протоки чітко видно під час діагностики. Тобто приблизно на 2-7 день після того, як припиняться рясні кров'яні виділення. Це зумовлено зниженням рівня гормонів та стабілізацією гормонального фону. Відомо, що в момент овуляції рівень цільових гормонів просто «зашкалює», що може негативно вплинути на результати обстеження. Тому варто дочекатися, коли гормональний фон стабілізується лише після пройти УЗД молочних залоз.
  • УЗД молочних залоз за прийому ОК (оральних контрацептивів) під час вагітності, годування грудьми та менопаузи можна робити в будь-який день.
  • Крім того, провести діагностику незалежно від дня менструального циклу слід за гостро виражених симптомів захворювань молочної залози.
  • Якщо менструальний цикл нерегулярний, УЗ-дослідження можна проводити в будь-який день після завершення місячних. При розшифровці показань лікар врахує можливі спотворення, спричинені нерегулярністю менструального циклу та можливими стрибками жіночих гормонів. Це стосується жінок після менопаузи. Ультразвукове дослідження можна проводити в будь-який день.
  • Щодо рекомендованої частоти досліджень, то зазвичай УЗД роблять на плановому обстеженні у мамолога 1 раз на рік. Якщо виявлено ущільнення та вузли, лікар може призначити програму динамічного спостереження за допомогою ультразвуку.

Шукаєте, де зробити УЗД молочних залоз? Записуйтесь на прийом до Medical Plaza. Форма для запису знаходиться нижче, але ви також можете особисто зателефонувати за номером телефону (зазначений на сайті) або звернутися за допомогою до чату. Черговий співробітник нашої клініки відповість на всі запитання та запише вас на відповідну дату та час.

ПОКАЗАННЯ

Ультразвукове обстеження може бути призначене лікарем для профілактики або уточнення діагнозу, або виконується за бажанням у рамках планового мамологічного обстеження. У яких випадках призначають УЗД молочних залоз:

  1. Як профілактика, щоб виключити наявність будь-яких ущільнень і новоутворень.
  2. Якщо у молочній залозі виявлено ущільнення невідомої етіології, яке було знайдено при пальпації.
  3. Жінкам у період лактації, якщо є скарги та симптоми (біль, запалення, ущільнення).
  4. Як додаткова діагностична процедура у комплексі з мамографією та/або дуктоскопією.
  5. Жінкам віком 35 років і старше як щорічне планове обстеження молочних залоз.

За яких симптомів можуть призначити ультразвукове дослідження:

  • виявлено вузли чи ущільнення;
  • порушена симетрія молочних залоз, коли одні груди більші за інші;
  • змінився колір та форма сосків, з'явилися нетипові виділення;
  • шкіра грудей почервоніла або з'явилися висипання;
  • пацієнтка скаржиться на періодичний біль локального характеру;
  • збільшилися найближчі до грудей лімфатичні вузли (під пахвами).

Скільки коштує УЗД молочних залоз? Ціни в кожній окремій клініці можуть відрізнятися залежно від чинної політики ціноутворення та обладнання, що використовується для діагностики. Ціна УЗД молочних залоз Medical Plaza – від 500 грн. Якщо інформація на сторінці застаріла, дізнатися, скільки коштує послуга можна за номером телефону гарячої лінії або через чат.

ЯКІ ЗАХВОРЮВАННЯ ДІАГНОСТУЮТЬ ЗА ДОПОМОГОЮ УЗД МОЛОЧНИХ ЗАЛОЗ

Метод ультразвукового дослідження допомагає діагностувати (виявити, вивчити, описати):

  • атрофію, що супроводжується опусканням залоз та утворенням так званих шкірних мішечків;
  • ліпоми, кісти, папіломи у молочних протоках та інші доброякісні новоутворення;
  • лактостаз – хронічна патологія, за якої спостерігається застій молока у молочних протоках;
  • дисплазію – порушення будови тканин із спрощенням структури та деформацією клітин;
  • гіпертрофію – суттєве та слабко контрольоване збільшення обсягу та маси залоз;
  • наслідки механічних ушкоджень (травма);
  • мастопатію – захворювання незапального генезу доброякісного типу;
  • різні види раку грудей – часточковий або протоковий, папілярний, медулярний, запальний та інфільтруючий рак.

Повторимося, УЗД - це лише частина комплексу діагностичних процедур, які використовуються для виявлення, вивчення та опису локальних патологій та захворювань. Зробити УЗД молочних залоз недостатньо, найкращий результат досягається за рахунок використання кількох діагностичних процедур, включаючи біопсію (при підозрі на рак).

 

ВАРТІСТЬ ПОСЛУГ

Назва послуги Вартість

УЗД молочних залоз

500 грн

ДОДАТКОВІ МЕТОДИ ДІАГНОСТИКИ

Як уже згадувалося, УЗД часто використовується як додаткова діагностична процедура. Які методи діагностики можуть застосовуватись спільно з УЗД? Перший –тмамографія, про що ми вже писали. Мамографія і сьогодні залишається «золотим стандартом» у дослідженні молочних залоз. Причин кілька:

  • це дуже проста та недорога процедура;
  • мамографія досить інформативна;
  • за роки використання мамографії накопичилася величезна кількість інформації про особливості процедури, тонкощі інтерпретації результатів, ефективність діагностики тих чи інших патологій;
  • підготовлено багато кваліфікованих кадрів, які спеціалізуються саме на мамографії.

Рентгенівська мамографія ще довго залишатиметься передовим методом діагностичного обстеження молочних залоз. Але якщо разом із рентгеном використовується і ультразвук, результат буде в рази кращим.

Другий вид діагностики, який часто застосовують у комплексі – дуктоскопія. Це метод діагностики проток молочних залоз за допомогою дуктоскопа - спеціального приладу, оснащеного мікроендоскопом з ендокамерою, що дозволяє досліджувати протоки в реальному часі з виведенням зображення на систему візуалізації.

Є ще третій діагностичний метод, що використовується спільно з УЗД молочних залоз, – це дуктографія (введення контрастної речовини та її «підсвічування» рентгеном). Однак останнім часом дуктографія використовується рідко, оскільки з'явилися досконаліші, інформативніші та безпечніші методи діагностики молочних проток - дуктоскопія.

Запишіться на прийом
Залиште Вашу контактну інформацію, наш менеджер зателефонує і проконсультує вас

Натискаючи на кнопку, ви погоджуєтеся з умовами обробки персональних даних

Medical Plaza