Шановні пацієнти, в зв'язку з великим навантаженням на контакт-центр,
запис на прийом тепер можлива і через мобільний додаток
MedicalPlaza

Донорство яйцеклітин (ооцитів) – прогресивна методика лікування жіночого безпліддя за допомогою забору здорових статевих клітин донора та їх подальшого використання у програмах екстракорпорального запліднення (ЕКЗ) для реципієнта. При донації ооцитів і наступному ЕКЗ дитина генетично не буде рідною для жінки-реципієнта, проте скориставшись донорською яйцеклітиною, вона сама виносить і народить дитину.

Використання донорських ооцитів – це сміливий та відповідальний крок, на який вирішуються в останню чергу, коли репродуктивна система жінки не може виробляти власні здорові яйцеклітини внаслідок функціонального безпліддя (видалення яєчників, вроджені патології матки, спадкові захворювання, онкологія тощо). Але багато пар з тих чи інших причин вирішують використовувати донорські яйцеклітини для зачаття дитини. А ми лише допомагаємо подолати сумніви та пройти цей шлях від вибору донора до народження здорового малюка.

Донор та реципієнт

Для повноти розкриття теми донорства ооцитів варто коротко описати такі поняття як «донор» і «реципієнт» з точки зору репродуктивної медицини.

Донор – молода та цілком здорова жінка, готова продати яйцеклітину для її подальшого використання у циклах екстракорпорального запліднення. Послуга досить популярна та затребувана, оскільки фертильність у світі поступово знижується.

Реципієнт – безплідна жінка, яка готова використовувати яйцеклітину донора для запліднення, виношування та народження дитини.

Якщо ви вирішили, що хочете допомогти іншим жінкам, позбавленим перспективи материнства, достатньо записатися на прийом до репродуктолога в Medical Plaza.

Донація яйцеклітин у нашій клініці – це абсолютно безпечно і практично безболісно. Стимуляція овуляції (процедура, що передує донації ооцитів), проводиться під контролем досвідчених лікарів після повного діагностичного обстеження та вивчення клінічної історії донора.

У яких випадках використовують донорські яйцеклітини

Показання до використання донорських яйцеклітин:

 • критично виснажений оваріальний резерв (фолікулярний запас ооцитів, який закладається до народження під час пренатального розвитку);
 • вроджені патології, що знижують фертильність або провокують функціональне безпліддя (наприклад, синдром Тернера – первинна яєчникова недостатність);
 • пізній репродуктивний вік – зазвичай здати яйцеклітину пропонується в молодому віці – до 35 років, оскільки після 40 років морфологічний стан ооцитів (показник якості) сильно знижується;
 • передчасне згасання функції статевих залоз (яєчників) – подібний діагноз ставлять жінкам віком до 40 років при вродженому дефіциті оваріального резерву;
 • генетичні захворювання (хромосомні патології), які неможливо виключити з геному яйцеклітини;
 • хронічні аутоімунні захворювання, що провокують імунне або функціональне безпліддя;
 • резистентність яєчників до гонадотропних гормонів, які виробляються у мозку та регулюють роботу жіночої репродуктивної системи;
 • променева чи хіміотерапія з приводу лікування злоякісних пухлин у ділянці малого тазу – опромінення вкрай негативно впливає на репродуктивну систему та оогенез зокрема, і якщо до початку ад'ювантної терапії пацієнтка не подбала про збереження власних яйцеклітин за допомогою кріоконсервації, залишається лише використовувати донорські статеві;
 • фізична відсутність яєчників внаслідок їх видалення (оваріектомія);
 • також донорство яйцеклітини практикується у випадках, коли кілька циклів ЕКЗ із власними ооцитами не дали очікуваного результату (не призвели до вагітності).

У багатьох може виникнути закономірне питання – скільки коштує яйцеклітина? Про це розповімо нижче.

Технічні особливості донорства ооцитів

Принцип проходження процедури донації яйцеклітин цікавить як потенційних донорів ооцитів, так і реципієнтів – тобто безплідних жінок. Сам процес донації можна поділити на чотири частини:

 1. Обстеження та діагностика. Лікарі в клініці репродуктології, які приймають донорські яйцеклітини, повинні бути впевнені, що якість ооцитів на високому рівні. Щоб оцінити «здоров'я репродуктивної системи», проводять низку діагностичних та біохімічних досліджень. В обов'язковому порядку роблять УЗД органів малого тазу, часто використовуючи доплерографію. Крім цього, роблять біохімічний аналіз крові, вивчають гормональний портрет донора, наявність хронічних захворювань. Особливу увагу приділяють потенціалу спадкових патологій, які могли передатись від родича по першій лінії.
 2. Гормональна стимуляція овуляції. Щоб продати яйцеклітини, спочатку їх потрібно виростити в потрібній кількості. У природному оваріальному циклі можна отримати лише одну, максимум дві яйцеклітини. Якщо застосовується оваріальна стимуляція фолікулогенезу, то за один раз отримують від 10 до 15 ооцитів. Це роблять для того, щоб вибрати найбільш здорові та життєздатні статеві клітини для їхнього подальшого використання в рамках циклів екстракорпорального запліднення. Набір стимулюючих гормонів підбирається індивідуально після обстеження.
 3. Пункція яйцеклітин. На 14-15 день від початку менструального циклу, коли фолікули в яєчниках дійшли до стадії повного дозрівання, проводиться забір ооцитів за допомогою трансвагінальної пункції під наркозом. Це абсолютно безпечна процедура, яка проводиться амбулаторно, після завершення якої донор яйцеклітини ще кілька годин перебуває у лікарні, а потім повертається до звичайного життя.
 4. Збереження яйцеклітин, отриманих за допомогою трансвагінальної пункції. Ооцити або відразу використовуються в поточному циклі ЕКЗ (рідко), або піддаються кріоконсервації (заморожування в рідкому азоті при температурі -192 ° C), і зберігаються у спеціальних кріобанках.

Як видно, продаж яйцеклітини – досить серйозна процедура, якій передує повне обстеження, стимуляція овуляції та трансвагінальна пункція. Незважаючи на складність, кандидатів на донорство досить багато. Адже справа не тільки у винагороді, багато хто йде на цей крок виключно з альтруїстичних спонукань.

Варіанти використання донорських яйцеклітин

Донорська яйцеклітина після вилучення може використовуватися в:

 1. Поточному циклі екстракорпорального запліднення за умови синхронізації програм донорства та ЕКЗ. Такий підхід використовується рідше, тому що синхронізувати ці дві програми досить складно з огляду на всі підготовчі заходи та пошук вікна імплантації.
 2. Кріоцикли. Якщо яйцеклітину заморозити, її можна використовувати в будь-який зручний момент. Розморожування замороженого ооциту займає близько 20 хвилин, після чого можна проводити маніпуляції в рамках ЕКЗ.

Також не слід забувати, що кожен другий донор ооцитів хоче зберегти анонімність. Це загальносвітова практика, коли дані донора не розголошуються, щоб уникнути можливих проблем у майбутньому. При цьому клініка репродуктології відповідає за якість донорських яйцеклітин, що гарантує очікуваний результат (здорова вагітність).

Вартість донорських ооцитів

Скільки коштують яйцеклітини? Ціна багато в чому залежить від того, що входить до поточного циклу екстракорпорального запліднення. Окремо яйцеклітини не продаються - лише в рамках програм ЕКЗ. Тому в даному випадку правильніше говорити про вартість одного циклу екстракорпорального запліднення за допомогою донорської яйцеклітини та з урахуванням індивідуальних особливостей пацієнтки (вік, стан репродуктивної системи, супутні захворювання тощо).

Щодо того, скільки коштує продати яйцеклітину, то грошова винагорода за донацію ооцитів у багатопрофільному медичному центрі Medical Plaza складає до 40 000 грн. Але за умови, що кандидат відповідає нашим вимогам. Список вимог до потенційних кандидатів:

 • вік від 18 до 32 років;
 • відсутність шкідливих звичок – обов'язкова вимога;
 • відсутність нетипових фенотипічних особливостей;
 • наявність здорових дітей;
 • відсутність генетичних, аутоімунних, хронічних, психологічних, запальних, соматичних захворювань;
 • донорство неможливе у період лактації та протягом 2-3 місяців після нього;
 • відсутність у медичній історії серйозних хірургічних втручань.

Якщо узагальнити, то жінка-донор має бути молодою та цілком здоровою.

Що ми пропонуємо:

 • повне обстеження у Medical Plaza;
 • компенсацію витрат на проїзд;
 • конфіденційність особистих даних;
 • грошова винагорода у розмірі до 40 000 грн.

Не знаєте як стати донором яйцеклітини в Києві? Чи може ваш діагноз – функціональне безпліддя? Записуйтесь на прийом до репродуктолога в Medical Plaza. У клініці працюють досвідчені репродуктологи, використовується сучасне обладнання, практикуються ефективні методики екстракорпорального запліднення (ЕКЗ) відповідно до міжнародних норм та стандартів.

ЗАПОВНИТИ АНКЕТУ ДОНОРА

Залишити заявку