Операція при катаркті у Києві
Факоемульсифікація - це метод мікрохірургічного втручання, що передбачає фрагментацію та видалення кришталика за допомогою ультразвуку з наступною заміною його на штучний імплант (інтраокулярна лінза або ІОЛ). Відповідно до ВООЗ, видалення кришталика іригаційно-аспіраційним методом вважається найбільш безпечною операцією, яка дозволяє не тільки повернути зір, а й підвищити основні показники, навіть якщо вони завжди були знижені (близорукість, далекозорість, астигматизм, уроджена катаракта). Крім того, заміна кришталика на штучний імплант знижує ймовірність рецидиву катаракти до нуля навіть через 10-15 років після оперативного втручання.
Операція при катаракті в Києві (Оболонь) у багатопрофільному медичному центрі Medical Plaza – мініінвазивний та малотравматичний метод, що дозволяє досить швидко та порівняно безболісно замінити помутнілий кришталик на штучний імплант ІОЛ, та повернути повноцінний зір. Операція нескладна та дуже ефективна, проводиться амбулаторно офтальмохірургами з використанням сучасного медичного обладнання.
Операція із заміни кришталика в Україні: особливості та ефективність
Слід розуміти, що єдине ефективне лікування катаракти – операція із заміни кришталика. Ніякі інші методи, включаючи препарати, краплі та електромагнітні хвилі, не працюють або дають обмежений короткостроковий ефект. Навіть великі міжнародні фармакологічні корпорації поступово відмовляються від розробки та випуску препаратів для лікування катаракти. Причина – низька ефективність або її повна відсутність.
В основі розвитку катаракти лежить процес денатурації білку. Це втрата білками їх природних властивостей через зміну нативної конформації білкових молекул. Простіше кажучи, білок (а кришталик складається з волокон епітелію, утворених білком кристаліном) стає каламутним під впливом різних факторів. І повернути прозорість, використовуючи консервативні методи терапії неможливо. Тому єдиний спосіб лікування катаракти – повна заміна кришталика ока на штучну інтраокулярну лінзу.
Катаракта – хронічний патологічний процес, який знижує якість життя пацієнта та у разі тривалого ігнорування характерної симптоматики може призвести до повної сліпоти. Тому так важливо вчасно діагностувати патологію та провести операцію на ранніх стадіях. Це дозволить відновити зір та повернути нормальну якість життя.
Офтальмологічне відділення багатопрофільного медичного центру Medical Plaza у Києві має все необхідне для діагностики та лікування катаракти. У нас працюють досвідчені офтальмологи-хірурги, використовується сучасне обладнання та ефективні методи мініінвазивного втручання. Якщо у вас з'явилися перші симптоми розвитку катаракти (світлочутливість, зміна кольору зіниці, погіршення сприйняття кольору, поява відблисків, ореолів або плям), записуйтесь на прийом до офтальмолога в МЦ Medical Plaza. Ми допоможемо повернути вам зір, використовуючи останні досягнення у галузі оперативної офтальмології.
Види та особливості штучних кришталиків
Успіх операції залежить також від правильного вибору інтраокулярної лінзи. Вони бувають різних видів, мають свої переваги та недоліки. Розглянемо повну класифікацію штучних кришталиків (ІОЛ):
- Монофокальний кришталик вважається «золотим стандартом» і використовується в більшості випадків. Він дешевше, ніж аналоги, і дозволяє повністю вилікувати катаракту. Єдиний недолік - монофокальна ІОЛ не коригує короткозорість. Тобто під час читання чи роботи з комп'ютером потрібна незначна докорекція за допомогою окулярів.
- Акомодитуючий монофокальний штучний кришталик коригує не тільки далекозорість, а й короткозорість.
- Асферичний штучний кришталик. Є штучною лінзою, яка повторює форму ока. Асферична форма дозволяє повернути гостроту зору навіть у глибокій старості. Особливо часто ці ІОЛ призначають пацієнтам у віці, у яких знижена контрастна чутливість.
- Торична інтраокулярна лінза відрізняється від асферичної форми. Штучний кришталик у різних місцях має різну кривизну, дозволяючи фокусувати зір на різних відстанях. Цей тип інтраокулярної лінзи не тільки лікує катаракту, а й дозволяє коригувати розлади зору.
- Мультифокальна лінза – останнє слово у рефракційній хірургії та мікрохірургії катаракти. Це універсальні інтраокулярні лінзи, що дозволяють досягти однаково гарного зору на близькій, середній та дальній відстані.
Тип інтраокулярної лінзи підбирається індивідуально після діагностичних досліджень, що враховують стан кришталика, стадію катаракти та інші характеристики. Адже операція при катаракті не тільки повертає зір, а й робить його кращим. Якщо у офтальмолога-хірурга є можливість при видаленні катаракти додатково підкоригувати зір, використовуючи сучасні ІОЛ, це вважається додатковою перевагою. І, зазвичай, новий штучний кришталик значно підвищує основні характеристики зору пацієнта.
Щодо брендів інтраокулярних лінз, то в нашому багатопрофільному медичному центрі використовуються ІОЛ від провідних виробників США (Alcon, US Optics, Baush+Lomb), Швейцарії (Medicontur) та Німеччини (Carl Zeiss Meditec). Вартість операції із заміни кришталика багато в чому залежить від обраної інтраокулярної лінзи, це потрібно враховувати.
Показання та протипоказання до факоемульсифікації
У 95% випадків факоемульсифікація проводиться для лікування катаракти, що передбачає дроблення та заміну кришталика на ІОЛ. Адже при помутнінні кришталика значно погіршується зір, сприйняття кольору, світлочутливість, що в свою чергу впливає на якість життя і професійну діяльність. У окремих випадках факоемульсифікація проводиться у косметичних цілях, коли порушення зору пов'язані з недостатнім розвитком катаракти.
Показання до проведення операції із заміни кришталика:
- з'явилася завіса перед очима;
- картинка стала розпливчастою, погіршилася передача кольору;
- значно погіршився зір;
- з'явилися характерні симптоми на кшталт відблисків, ореолів та плям.
Факоемульсифікація не може використовуватись для всіх типів катаракти. Наприклад, травматична, ядерна чи діабетична катаракта потребує попереднього лікування нехірургічними методами. Мета – стабілізувати внутрішньоочний тиск та підготувати пацієнта до операції. Також протипоказанням може бути запалення сітківки ока чи інфекційні захворювання. За таких діагнозів операція не проводиться. Спочатку прибирається запалення, лише після цього призначається хірургічне втручання. У будь-якому разі точний діагноз ставить офтальмолог після обстеження та аналізу результатів діагностичних заходів.
Діагностика перед операцією із заміни кришталика
Лікування катаракти операцією призначається лише після повного обстеження пацієнта. Для встановлення точного діагнозу проводиться ряд діагностичних маніпуляцій, серед яких:
- визначення локації помутніння з використанням щілинної лампи (біомікроскопія);
- вимірювання полів зору (периметрія) та внутрішнього очного тиску (тонометрія);
- перевірка гостроти зору;
- визначення рефракції рогівки (кератометрія);
- огляд очного дна (офтальмоскопія);
- визначення щільності ядра кришталика, а також його кольору та відтінку рефлексу очного дна.
Під час обстеження досліджуються усі частини ока, починаючи зі склоподібного тіла, закінчуючи зв'язковим апаратом. Такий підхід дозволяє, по-перше, поставити точний діагноз, по-друге, підібрати найбільш підходящу інтраокулярну лінзу. Варто зауважити, що при запущеній катаракті деякі дані про стан ока та його характеристики встановити складно чи неможливо. Тому так важливо діяти на випередження та звернутися до Medical Plaza відразу ж, як тільки з'явилися перші симптоми погіршення зору.
Операція та реабілітація
Як відбувається операція? Почнемо з того, що особливої підготовки не потрібно. Операція проводиться амбулаторно за допомогою спеціального медичного обладнання – факоемульсифікатора. Хірургічне втручання проводиться під місцевою анестезією, рідко під загальним наркозом.
Офтальмолог-хірург робить мікророзріз, що самогерметизується (близько 2 мм) в оболонці ока і вводить віскоеластик. Після цього лікар робить другий розріз розміром близько 5 мм і розкриває передню капсулу кришталика (капсулорексис). Далі вміст помутнілого кришталика за допомогою ультразвукового наконечника (фако) подрібнюється та видаляється (аспірація), а замість нього встановлюється штучна інтраокулярна лінза. Процедура триває від 2 до 15 хвилин, рідко довше.
Примітно, що у пацієнта після операції відразу ж повертається зір. Буквально за 10-15 хвилин. Тобто пацієнт, який протягом тривалого часу відчував проблеми із зором, може знову бачити, як у молодості. І все завдяки факоемульсифікації – сучасній мікрохірургічній операції із заміни кришталика. Штучний імплант не вимагає будь-яких налаштувань або коригування. Усі вимірювальні заходи, що дозволяють максимально точно підібрати ІОЛ, робляться до операції.
Щодо реабілітації після операції, то лікар-офтальмолог дає пацієнту вичерпний список рекомендацій, що включає:
- використання очних крапель, згідно з курсом лікування у післяопераційний період;
- правила гігієни очей (уникати потрапляння в проопероване око води та шампуню);
- рекомендації щодо зорового фізичного навантаження.
Що не можна робити після операції? Порад кілька:
- деякий час не можна користуватися косметикою;
- виходити на вулицю вдень без сонцезахисних окулярів;
- спати на боці прооперованого ока;
- відвідувати сауни та лазню;
- займатись активними видами спорту.
Також дуже важливо стежити за артеріальним тиском, особливо для людей, які страждають на гіпертонію.
Ціна операції
Ціна на заміну кришталика у Medical Plaza – від 20000 грн за одне око. У вартість послуги входить сама операція та інтраокулярна лінза. Від чого залежить кінцева ціна операції та що впливає на вартість? Основна частина витрат - ІОЛ. Саме інтраокулярна лінза – її ціна – впливає кінцеву вартість операції.
Якщо використовуються простіші та дешевші ІОЛ (наприклад, монофокальний кришталик), то вартість операції буде в районі 20000 грн. Якщо після обстеження лікар-офтальмолог наполягає на використанні дорожчих лінз (наприклад, мультифокальних ІОЛ від Carl Zeiss), кінцева вартість може зрости.
Різниця в ціні між різними типами ІОЛ невелика. Однак ви маєте її враховувати. Все дуже індивідуально і залежить від віку та діагнозу пацієнта. Точну ціну ви можете дізнатись за телефоном на сайті багатопрофільного медичного центру Medical Plaza або на прийомі офтальмолога після комплексного обстеження.
Запис на прийом до офтальмолога в Medical Plaza
Операція із заміни кришталика в Києві (Оболонь) у МЦ Medical Plaza – це можливість швидко та відносно легко вилікувати катаракту та повернути зір, навіть якщо початкові його характеристики були знижені. У нас працює один із найкращих офтальмологів-хірургів України – Кубай Олена Вікторівна. Ми використовуємо передове медичне обладнання для мікрохірургічних операцій, співпрацюємо з провідними виробниками інтраокулярних лінз.
Якщо у вас виникли симптоми, що свідчать про розвиток катаракти, або ви знаєте свій діагноз, не варто відкладати операцію. Це легко і безболісно, особливо коли процесом керує офтальмохірург вищої категорії з великим практичним досвідом. Записуйтесь на прийом до офтальмолога у МЦ Medical Plaza, використовуючи форму нижче. Пам'ятайте, що катаракта сьогодні не вирок. Ви можете швидко та легко повернути зір, звернувшись до нас!