Шановні пацієнти, в зв'язку з великим навантаженням на контакт-центр,
запис на прийом тепер можлива і через мобільний додаток
MedicalPlaza

Гінекологія в  «Medical Plaza» 

Жіноча консультація – структурне лікувально-профілактичне відділення поліклініки або медичного центру, орієнтоване на надання акушерсько-гінекологічної допомоги амбулаторно (прийом гінекологарепродуктологаУЗД-скринінги, діагностика) та у стаціонарі – лікування складних патологій гінекологічного профілю, безпліддя, ведення вагітності, післяпологове відновлення та ін. Багатопрофільний медичний центр Medical Plaza пропонує повний спектр послуг з гінекології та репродуктології. Знаходиться жіноча консультація у Києві (Оболонь) на вул. Героїв Сталінграда, 4 корпус 5.

Прийом гінеколога

Гінекологія – один із базових напрямів у медицині, що вивчає роботу жіночої репродуктивної системи та характерні для жіночого організму захворювання. Гінеколог – виключно жіночий лікар, який:

 • веде прийом пацієнтів з різними хворобами та патологіями статевої системи – запальні захворювання, інфекції, спайки (синехії), кісти яєчників, розлад менструального циклу, ендометріоз, ЗПСШ та багато інших;
 • веде вагітність з обов'язковим скринінгом на 1, 2 та 3 триместрі вагітності;
 • допомагає у післяпологовий період;
 • проводить деякі види діагностики (наприклад, УЗД) та займається розшифровкою результатів аналізів;
 • проводить гінекологічні операції – видалення папілом, кіст та інших новоутворень, гістероскопія, естирпація, міоектомія, лікувальне вишкрібання ендометрію, припікання тощо.

У чому різниця між гінекологом у державній поліклініці та у приватній жіночій консультації? Практично у всьому – підхід, якість послуг, рівень кваліфікації, досвід, обладнання, методи діагностики, стратегії лікування. Запис на прийом гінеколога Medical Plaza проводиться через форму реєстрації, яка знаходиться в кінці сторінки.

Прийом репродуктолога

Репродуктологія – невід'ємна частина сучасної жіночої консультації. Лікар-репродуктолог займається питаннями діагностики та лікування чоловічого та жіночого безпліддя, а також вибудовує та веде індивідуальні програми екстракорпорального запліднення (ЕКЗ), проводить спільно з ембріологом різні ембріональні маніпуляції (IMSI, ICSI, PICSI тощо).

Коли потрібно йти на прийом репродуктолога:

 • ви давно плануєте вагітність, але всі спроби самостійного зачаття дитини закінчуються невдачею;
 • стався збій менструального циклу - подовжився (опсоменорея) або скоротився (поліменорея) цикл, знизився (гіпоменорея) або сильно збільшився (гіперменорея) обсяг менструальних виділень, місячні зникли (аменорея), з'явився сильний біль;
 • з'явилися симптоми, характерні для захворювання на репродуктивну систему – болі внизу живота, субфебрильна температура (37-37,5 °C), порушення випорожнень, нудота, нетипові виділення тощо;
 • ви плануєте відстрочену вагітність і хочете заморозити свої статеві клітини;
 • діагностовано онкологію та призначено променеву або хіміотерапію – у таких випадках рекомендується заморозити яйцеклітини/сперматозоїди, оскільки після лікування раку є висока ймовірність настання безпліддя.

Жіноча консультація сьогодні не може обійтися без хорошого лікаря-репродуктолога, який не тільки допомагає умовно безплідним парам стати щасливими батьками, а й лікує багато захворювань статевої системи різного генезу за допомогою консервативної терапії або методами оперативної гінекології.

Ведення вагітних

Ведення вагітних – цілий комплекс лікувально-діагностичних заходів, що використовуються з певною періодичністю (графік) та клінічною необхідністю (медичні показання). При цьому є:

 1. Обов'язкові діагностичні процедури на кшталт планового ультразвукового дослідження – УЗД із доплерографією.
 2. Необов'язкові (за бажанням), якщо майбутня мати хоче бути впевненою, що дитина розвивається добре і всі показники в нормі.
 3. Рекомендовані процедури, коли є невеликі відхилення, що підвищують ймовірність ускладнень вагітності.

Ведення вагітних дозволяє вчасно виявити та усунути можливі збої, – у тому числі гормональні, – що в період пренатального розвитку вважається нормою. Якщо ви хочете контролювати свою вагітність за допомогою періодичних обстежень, то жіноча консультація в Medical Plaza (Київ) допоможе вам спостерігати за розвитком малюка через 3D/4D УЗД та інші форми візуалізації діагностичних процедур.

Три скринінги при вагітності

У гінекології є таке поняття, як скринінг вагітності. Це обов'язкове ультразвукове дослідження з допплером та біохімічним аналізом крові, яке проводиться:

 1. На 11-14 тижні пренатального розвитку – скринінг 1 триместру вагітності (PRISCA-1).
 2. У період з 16-го по 20-й тиждень вагітності – скринінг 2 триместри (PRISCA-2).
 3. На 28-34 тижні внутрішньоутробного розвитку дитини – скринінг 3 триместри вагітності (PRISCA-3).

На всіх скринінгах вагітності роблять дво- або тривимірну ехографію (доплерометрію), яка дає можливість отримати інформацію про:

 • розмір та фізичні характеристики плода;
 • його розташування у матці;
 • пропорційність розвитку кісткового апарату, включаючи вимірювання товщини комірного простору (ТВП);
 • характер кровотоку плода та пуповини;
 • розмір і розташування органів малюка, що росте;
 • товщині, структурі та розташуванні плаценти;
 • обсязі та якості амніотичної рідини.

Крім УЗД також проводять біохімічний скринінг крові на цільові гормони: хоріонічний гонадотропін людини (ХГЛ), вільний естріол, плазмовий протеїн PAPP-A, білковий гормон інгібін та плацентарний лактоген. У Medical Plaza є не лише жіноча консультація, укомплектована передовим діагностичним обладнанням, а й власна багатофункціональна клініко-діагностична лабораторія, що отримала свідчення про відповідність систем вимірювання (ІSO 10012:2005).

УЗД органів малого тазу

Ультразвукове дослідження органів малого тазу – неінвазивний метод обстеження органів та анатомічних структур у малому тазі. Дослідження проводять через стінку черевної порожнини (трансабдомінальне УЗД), або через піхву (трансвагінальне УЗД). У клініці використовуються передові УЗ-апарати експертного класу Voluson 730 PRO та VolusonE6 (США), здатні працювати як у сірошкальному 2D режимі, так і в 3D/4D, та в різних режимах доплерографії (ЦДК, ЕД, комбіновані варіанти).

За допомогою УЗД органів малого тазу вивчають матку та її шийку, фалопієві труби та їх прохідність, яєчники з придатками, сечовий міхур та пряму кишку. Доплерографія дозволяє досліджувати плинні середовища (кров, лімфа, кістозна рідина), що в сукупності дає повну картину стану обстежуваного органу або області.

Кольпоскопія

Кольпоскопія в жіночій консультації – один з основних методів інструментального обстеження входу та стінок піхви, а також вагінальної частини шийки матки за допомогою спеціального медичного приладу – кольпоскопа, що складається з:

 • стереоскопічного бінокуляра;
 • оптичної головки;
 • освітлювача;
 • основи та штатива (ніжка).

Кольпоскопія буває простою (візуальне обстеження слизової оболонки стінок піхви) і розширеною – використовуються додаткові хімічні речовини. Наприклад, оцтова кислота (3%), йод, трихлортетразол і т.д. Процедура дозволяє проаналізувати стан слизової оболонки, виявити та охарактеризувати вогнища ураження, взяти мазок, зробити біопсію, диференціювати злоякісні новоутворення від доброякісних.

Взяття біопсії

Біопсія – взяття матеріалу (біологічного зразка) для гістологічного дослідження в лабораторії. У гінекології та репродуктології біопсія роблять у двох випадках:

 1. Необхідне додаткове гістологічне дослідження слизової шийки матки, якщо PAP-тест або аналіз на онкомаркери показав сумнівний результат.
 2. Потрібно визначити молекулярний склад вмісту кісти яєчника (біопсія кісти яєчника). Процедура проводиться трансвагінально під внутрішньовенним наркозом.

Біопсія – найбільш інформативний метод дослідження біологічного матеріалу, який дає змогу поставити остаточний діагноз та перейти до розробки індивідуального курсу лікування.

Взяття мазків

Ще жіноча консультація не може обійтися без стандартного набору гінекологічних аналізів. Взяття мазків та подальше цитологічне дослідження зразків дає приблизно 70-80% інформації про стан сечостатевої системи. Види мазків, з якими працюють цитологи Medical Plaza:

 • мазок на флору (або бактеріоскопія) показує наявність/відсутність та популяцію лактобактерій, лейкоцитів, еритроцитів, клітин епітелію, потенційно патологічних бактерій (хламідії, кишкові палички, коки, трихомонади), а також грибка роду кандида (кандидоз) – гарднерелли (Gardnerella vaginalis);
 • мазок на стерильність – аналіз співвідношення умовно нешкідливих та потенційно патогенних бактерій у слизовій шийці матки та піхви;
 • мазок на бактеріальний посів (бакпосів) дає більше інформації про умовно патогенні мікроорганізми та їхню сприйнятливість до різних препаратів;
 • мазок на онкоцитологію – мікроскопічне дослідження біологічного зразка наявність аномальних клітин (злоякісних).

Всі ці дослідження доступні в МЦ Medical Plaza у нашій лабораторії.

Введення та видалення внутрішньоматкової спіралі

Внутрішньоматкова спіраль – один із найбезпечніших та найнадійніших способів індивідуальної контрацепції. Встановлюється Т-подібна пластикова паличка в порожнину матки, пригнічуючи рухову активність сперматозоїдів і блокуючи вихід яйцеклітин з фалопієвих труб. Порівняно недавно гінекологи почали використовувати спіралі Мірена для профілактики запальних процесів та запобігання розростанню ендометрію поза порожниною матки.

Встановлюють спіраль за бажанням (контрацепція) або за призначенням після незначних гінекологічних інвазій. Процедура проходить досить швидко, проте їй передує гінекологічне обстеження та стандартні аналізи. Видаляє спіраль також гінеколог. Якщо потрібно більше інформації, напишіть у чат або зателефонуйте за номером, який знаходиться на сайті клініки.

Видалення кондилом

Кондиломи гострі - невеликі утворення бурого, білого, сірого або рожевого кольору, що формуються на слизовій оболонці піхви або матки, а також на жіночих статевих органах (малі та великі статеві губи). Кондилома – одне із варіантів прояви вірусу папіломи людини (ВПЛ). У клініці Medical Plaza лікують ВПЛ комплексно:

 1. Консервативна терапія на лікування внутрішніх проявів кондилом.
 2. Видалення кондилом радіохвильовим методом або за допомогою кріодеструкції.
 3. Відновлення імунітету та гормонального фону.

З'явилися папіломи на статевих губах? Жіноча консультація у Києві – записуйтесь на прийом гінеколога у Medical Plaza.

Деструкція ерозії кріо- та радіохвильовим методом

Ерозія шийки матки - досить широке поняття, що описує різні за рівнем рівні дистрофії багатошарового плоского епітелію. Якщо простіше, то ерозія – прогресуюче ушкодження слизової оболонки, спричинене гормональними порушеннями, періодичними запаленнями, різким зниженням імунітету тощо. Причин багато, варіантів лікування – два:

 1. Медикаментозна терапія, коли ерозія невелика та піддається консервативному лікуванню.
 2. Деструкція ерозії кріо-або радіохвильовим методом.

Кріодеструкція або абляція – мініінвазивне втручання, під час якого точково за допомогою спеціального інструментарію та рідкого азоту пошкоджені клітини заморожуються. Після процедури залишається невеликий набряк, який швидко гоїться. Операція досить проста та абсолютно безпечна. Проводиться амбулаторно та триває не більше 15 хвилин.

Радіохвильовий метод лікування ерозії передбачає нагрівання внутрішньоклітинної рідини за допомогою радіохвиль певної частоти.

Рідина в клітинах буквально закипає, що призводить до коагуляції (запаювання) пошкодженої тканини. Обидві процедури проводяться у жіночій консультації у Medical Plaza.

Амбулаторна поліпектомія

Амбулаторна поліпектомія – мініінвазивний метод видалення поліпом на стінках піхви, у порожнині або шийці матки. Проблема з поліпами полягає в тому, що ці невеликі доброякісні пухлини мають схильність до малігнізації (злоякісне переродження). Тому якщо на прийомі гінеколога у вас виявили поліпи, краще одразу пройти амбулаторну поліпектомію в Medical Plaza. Методи видалення, що використовуються:

 • радіохвильовим методом;
 • електрокоагуляційною петлею;
 • за допомогою медичного лазера;
 • методом гістероскопії – традиційне висічення аномальних новоутворень.

У нашій жіночій консультації ми віддаємо перевагу найбільш ефективним і малотравматичним методикам, які не потребують тривалої реабілітації. Операція проводиться амбулаторно, займає від 30 до 60 хвилин, залежить від кількості поліпів, що видаляються.

Конізація шийки матки

Конізація шийки матки – поширена гінекологічна операція, коли він видаляється конусоподібний фрагмент слизової шийки разом із частиною цервікального каналу. Мета процедури – лікування глибокої ерозії, гіперплазії ендометрію, дисплазії матки та інших патологічних процесів. Іноді конізацію проводять у діагностичних цілях – для біопсії.

Для проведення конізації використовують три підходи:

 1. Ножева конізація - видалення частини шийки матки за допомогою скальпеля (метод застарів, практично не використовується).
 2. Лазерна конізація – використання медичного лазера.
 3. Радіохвильова конізація - найсучасніша мініінвазивна технологія видалення конусоподібної частини шийки матки за допомогою радіохвильового ножа.

Гінекологи-хірурги в Medical Plaza використовують переважно метод радіохвильової конізації – найбільш щадний та малотравматичний спосіб конізації, що не потребує тривалої реабілітації.

Вакцинація від ВПЛ (CERVARIX)

Вірус папіломи людини (ВПЛ) невиліковний. Сучасна медицина, і тим більше жіноча консультація, поки не вміє повноцінно боротися з вірусною інфекцією папіломи. Адже папіломи здатні малигнізуватися. І навіть невелика папілома на слизовій оболонці матки за певних умов може перетворитися на важку форму онкології.

На щастя, бельгійська компанія GlaxoSmithKline Biologicals на базі рекомбінантної ДНК розробила вакцину під назвою Cervarix, яка значно знижує ймовірність зараження вірусом папіломи людини. Також вакцина знижує ризик розвитку раку вульви, матки та піхви. Перша вакцинація, що рекомендується, препаратом «CERVARIX» проводиться у віці від 9 до 14 років (до початку статевого життя). Вакцину можна ставити і в більш дорослому віці, але за умови, що людина не хворіє на ВПЛ. Якщо хочете убезпечити свою дитину від потенційної небезпеки у вигляді вірусу папіломи людини, зверніться до жіночої консультації клініки Medical Plaza, процедура займе не більше 10-15 хвилин.

PRP яєчників

PRP яєчників (або Platelet-Rich Plasma) – високоефективний метод відновлення функцій яєчників за допомогою ін'єкції очищеної та насиченої тромбоцитами плазми власної крові. Простіше кажучи, у пацієнтки беруть певну кількість крові, перевіряють її та очищають. Отриману плазму насичують тромбоцитами і під УЗ-контролем вводять у яєчник через заднє склепіння піхви.

Внаслідок PRP терапії функція яєчника відновлюється, починається здоровий фолікулогенез, повертається нормальна овуляція, зростає шанс природної вагітності. Насичена тромбоцитами плазма використовується для помірної стимуляції фолікулогенезу перед циклом екстракорпорального запліднення (ЕКЗ). Процедура не завжди використовується і підходить не всім, все дуже індивідуально. Щоб зрозуміти, чи потрібна вам PRP терапія, запишіться на прийом до репродуктолога.

Медикаментозне переривання вагітності

Іноді медикаментозний аборт – єдиний вихід із ситуації. Для штучного переривання вагітності використовуються спеціальні препарати сильної дії, які змінюють чутливість тканин до рецепторів прогестерону. У результаті запліднений ембріон, будучи прикріпленим до функціонального шару ендометрію, відривається і гине, не маючи змоги отримувати поживні речовини.

Медикаментозне переривання вагітності можна провести лише до 7 тижнів вагітності. Весь процес повинен проходити під контролем лікаря, бажано у стаціонарі (хоча б, денному). Медикаментозний аборт не вважається небезпечною процедурою, проте входить до потенційно ризикованих процесів. Тому краще, якщо за вашим станом у період активної дії препаратів наглядить лікар чи медсестра. Тим більше, що лікар повинен знати і враховувати ваші супутні хронічні захворювання. Якщо ви вирішили пройти процедуру переривання вагітності, жіноча консультація в клініці Medical Plaza відкрита для всіх.

Жіноча консультація у Києві в клініці Medical Plaza

Жіноча репродуктивна система дуже тендітна і вразлива, вона потребує ретельного догляду та регулярної профілактики. На жаль, далеко не всі захворювання та патології репродуктивної системи проявляються у вигляді яскраво виражених симптомів, багато що розвивається потай, переходячи з часом у хронічну форму. Тому жінки часто приходять на прийом до гінеколога/репродуктолога, коли вже є помітні структурні зміни, новоутворення чи ерозії.

Жіноча консультація у Києві (Оболонь) у клініці Medical Plaza – це сучасне, багатофункціональне, повноцінно обладнане відділення, де працює згуртована команда висококласних гінекологів, репродуктологів та ембріологів. Наші лікарі працюють з усіма захворюваннями жіночої репродуктивної системи, лікують безпліддя та супутні патології, дарують безплідним парам надію почути голос своєї дитини. Якщо ви втомилися від некомпетентності гінекологів, шукаєте хорошого та досвідченого лікаря, записуйтесь на консультацію гінеколога чи репродуктолога у Medical Plaza. Використовуйте форму для реєстрації, номер телефону або чату.

Відгуки пацієнтів 

 •  Марія, 34 роки 

  Після народження першої дитини знайшли та видалили велику ендометріоїдну кісту (9 см). Видаляли за допомогою лапароскопії. Також зробили коагуляцію вогнищ ендометрію, пізніше розсічення спайок у матці. Кінцевий діагноз – ретроцервікальний, внутрішній та генітальний ендометріоз 3 стадії. Після операції через півроку завагітніла другою дитиною, причому природним шляхом. Вагітність веде мій гінеколог із жіночої консультації у Medical Plaza. Більше нікому не довіряю! Велике спасибі за професіоналізм та душевну доброту!

 •  Катя, 36 років 

  Мені 36 років, двічі вагітніла. До народження другої дитини все було добре, але після пологів посилився біль під час місячних. Потім перехворіла на ГРВІ, потім з'явився цистит. Зробили УЗД органів малого тазу, у сечовому виявили велике скупчення гіперехогенної суспензії. Цистит вилікувала, результати УЗД закинула на далеку полицю. Через півтора року з'явився біль, прийшла уже до Medical Plaza, де на УЗД знайшли ендометріоїдну кісту в яєчнику діаметром 4,5 см. Виявилося, УЗД у попередній клініці проводили конвексним датчиком, тому кісту не помітили. Провели операцію, менструальний цикл стабілізувався, біль та дискомфорт зникли. Тепер тільки в Medical Plaza, дякую!

 •  Марина, 35 років 

  Довго шукала свого гінеколога. І в поліклініці, але там без варіантів, і приватних гінекологічних кабінетах, і великих медичних центрах. Мені ще років 10 тому поставили діагноз - ендометріоз, відтоді зі змінним успіхом борюся з ним, періодично перебираючи гінекологів. «Душевний спокій» набула в жіночій консультації в Medical Plaza. Прекрасне ставлення до пацієнтів, високий рівень компетенції, відмінний результат. Я нарешті знайшла "свого" гінеколога, і він працює в Medical Plaza!

 •  Ніна, 42 роки 

  Шість ЕКЗ поспіль, двічі робили стимуляцію овуляції, заморожували яйцеклітини, нескінченно шукали вікно імплантації, результат – 0. Після шостої спроби руки опустилися… Але потім чоловік умовив ще один, останній раунд. Але в іншій клініці. Особливо не шукали та ретельно не обирали, зателефонували до першої клініки, яку знайшли в інтернеті. Минуло півтора роки, я щаслива мати, мій чоловік просто на сьомому небі. І все завдяки Medical Plaza. Я не маю слів, щоб висловити свою подяку!

 •  Аліса, 29 рік 

  Минулий гінеколог під час обстеження знайшла дисплазію, взяла біопсію. Виявилася дисплазія матки 2 ступеня. Це було перед відпусткою. Вона мені сказала, щоб я спокійно їхала на море, а восени зробимо припікання. Через кілька місяців мені зробили припікання, але ще одна біопсія показала прогрес дисплазії до 3 ступеня. Гінеколог порадила шукати гарного онколога. Сказати, що я була шокована – нічого не сказати. Потрапила до Medical Plaza, до жіночої консультації. Пройшла досить складний курс лікування. Тепер розумію, що потрапила до дуже правильного місця, де працюють справжні професіонали! Безмежно вдячна всім лікарям клініки!

 •  Інна, 37 років 

  Тільки завдяки моєму гінекологу з жіночої консультації в Medical Plaza я змогла виносити та благополучно народити своє диво! Мені 37 років вагітніли за допомогою еко. Вагітність була непроста, 9 місяців прожила в максимально життєзберігаючому режимі - розписана днями дієта, вітаміни, ніяких стресів і зайвих рухів. Плюс регулярно робили УЗД та аналізи, щоб стежити за розвитком малюка. У нас все вийшло, народився справжній богатир! Я навіть не знаю, як вам дякувати! Це безцінно… Дякую за все!

Залишити заявку