Шановні пацієнти, в зв'язку з великим навантаженням на контакт-центр,
запис на прийом тепер можлива і через мобільний додаток
MedicalPlaza

БІОПСІЯ СТОРОЖОВИХ ЛІМФОВУЗЛІВ ПІД КОНТРОЛЕМ ICG-КАМЕРИ

Зменшення кількості негативних наслідків оперативного лікування пацієнток з раком молочної залози та поліпшення якості їхнього життя – найважливіші завдання, які стоять перед сучасною онкологією. Для їх вирішення медична наука постійно пропонує все нові методи діагностики та лікування. І важливо, що українським пацієнткам за ними немає необхідності їхати у закордонні клініки– все саме передове та прогресивне ми застосовуємо вже зараз в клінічній практиці.

Наприклад, в «MEDICAL PLAZA» тепер є ICG-камера, завдяки якій, хірурги мають можливість максимально точно визначити необхідний обсяг оперативного втручання при лікуванні РМЗ.

Що ж конкретно це означає для пацієнтки?

СУТЬ ICG-ТЕХНОЛОГІЇ

ICG-метод у світовій хірургічній практиці застосовується вже декілька десятків років. В Україні ми маємо можливість його застосовувати близько року, після того, як пройшов офіційну реєстрацію indocianin green (0,5% розчин індоціанін зеленого) – спеціальний контраст. Він, у залежності від поставлених завдань, вводиться локально у шкіру або внутрішньовенно, потрапляє в лімфатичну систему та м'які тканини, і за допомогою спеціальної оптики візуалізується.

БІОПСІЯ СТОРОЖОВИХ ЛІМФОВУЗЛІВ

Таким чином, за допомогою ICG-контрасту і ICG-камери стає доступним дуже важливий діагностичний етап – біопсія сторожового вузла. Локально в зону розташування пухлини в молочній залозі ін'єкційно вводиться індоціанін зелений. По лімфатичним судинам контраст потрапляє в «сигнальний» лімфатичний вузол – перший, в який злоякісні клітини поширюються з первинної пухлини молочної залози. Він видаляється з пахової ділянки, піддається гістологічному дослідженню та в залежності від наявності в ньому або відсутності метастазу приймається рішення про необхідність радикальної пахової лімфаденектомії.

Згідно з даними статистики, близько 30% пацієнток після лімфодіссекціі стикаються з ускладненнями у вигляді порушення лімфвідток від верхньої кінцівки, що призводить до лімфостазів, тобто стійких набряків, різного ступеню важкості.

Біопсії сторожового лімфовузла на ранніх стадіях РМЗ є стандартом в країнах Європи, США, Ізраїлі, Канаді. У країнах з розвиненою медициною вона обов'язкова, якщо інші апаратні методи діагностики до операції не виявили метастазів в л/у.

Такий підхід дозволяє знизити кількість необґрунтованого видалення лімфатичних вузлів, тобто визначити кому вони дійсно показані та не виконувати «провсяк випадок». Що, в свою чергу, дає можливість мінімізуватися ризик розвитку лімфедеми та повернути жінку після складного лікування до нормального життя.

РЕКОНСТРУКТИВНА ХІРУРГІЯ ПІСЛЯ РМЗ

ICG-технологія забезпечує якісно новий рівень виконання реконструктивних операцій на молочній залозі. Після введення внутрішньовенно, indocianin green накопичується в м'яких тканинах і дозволяє визначити перфузію в шкірних покривах, які використовуються для відновлення втраченої молочної залози або її частини.

Варто відзначити, що аутологічна хірургія в нашій країні стала стрімко розвиватися тільки в останні роки. Ще 10 років тому вважалося, що трансплантація клаптя – шкіра, підшкірно-жирова клітковина, м'язова тканина, забраного з іншої ділянки тіла жінки, є гіперскладною операцією з великими ризиками на етапі реабілітації. Далеко не всі хірурги бралися за виконання таких хірургічних завдань.

Однак, прогрес зупинити неможливо і на сьогоднішній день все більше жінок, які перемогли РМЗ, звертаються за реконструктивною операцією, щоб повернути якість життя. Безумовно, такі операції - вищий пілотаж у хірургії молочної залози, а застосування ICG-технології дозволяє виконувати їх максимально ефективно. А це значить, що значно скорочується термін перебування пацієнтки у стаціонарі, що також знижує фінансове навантаження.

До речі, користуючись нагодою, хочемо відповісти на хвилююче жінок запитання про ризики рецидиву. Так, на жаль, повернення онкології можливе, проте абсолютно точно відомо, що прямої залежності між реконструкцією та рецидивом немає.

Залишити заявку